Pionowe turbiny wiatrowe

Turbiny VAWT

Dlaczego Blitzmann?

Zalety pionowych turbin wiatrowych

Nasza oferta


 

Turbiny VAWT

W ostatnim czasie turbiny wiatrowe stały się niezwykle modnym i popularnym tematem. W czasach rosnących cen energii świadomość ograniczania lub szukania nowych źródeł alternatywnej energii jest niezwykle ważnym aspektem codziennego życia. Firma Blitzmann proponuje w swojej ofercie pionowe turbiny wiatrowe. Różnica pomiędzy pionową a poziomą turbiną wiatrową polega głównie na usytuowaniu osi obrotu. W popularnych (poziomych) turbinach wiatrowych, oś obrotu jest usytuowana w poziomie. Z kolei w pionowych turbinach wiatrowych oś obrotu jest usytuowana w pionie. 


BLZ3000ABFirma Blitzmann jest producentem turbin wiatrowych o pionowej osi obrotu. Działając na rynku od ponad 5 lat mamy szerokie doświadczenie w doborze odpowiednich produktów, w zależności od potrzeb i zastosowań klientów. 
Projektanci firmy Blitzmanm przeprowadzą niezbędne badania, wyliczenia i prognozy odnosząca sie do: 

- miejsca posadowienia danej turbiny;

- wybraniu dla Państwa najlepszej alternatywy zastosowania turbiny o pionowej osi obrotu;

- wyliczenia oszczędności rocznych z użytkowania turbiny;

- wyliczenia okresu zwrotu z inwestycji;

- zaprojektowania odpowiednich zmian instalacji elektrycznej;

- przygotowania projektu podłoża turbiny;

- przeprowadzenia montażu przez autoryzowaną ekipę firmy Blitzmann.
 

Dlaczego Blitzmann?

 

BLZ10PK

Firma New Energy Blitzmann GmbH zlokalizowana w Berlinie dostarcza najwyższej klasy turbiny wiatrowe o pionowej osi obrotu. Blitzmann był jedną z pierwszych firm, która wdrożyła badania nad turbinami o pionowej osi obrotu w tunelach wiatrowych. Obecne badania firmy Blitzmann skupiają się na aerodynamice, projektowaniu i badaniu generatorów, elektronice oraz co najważniejsze bezpieczeństwu biernemu dotyczącemu konstrukcji oraz bezpieczeństwu czynnemu dotyczącemu systemowi hamowania. Prezentowane turbiny o pionowej osi obrotu posiadają największy wskaźnik efektywności w stosunku do konkurencyjnych rozwiązań. Turbiny marki Blitzmann rozwiązują trzy najważniejsze problemy związane z pionowymi turbinami wiatrowymi: 

- rozpoczęcie pracy turbiny;

- efektywność turbiny;

- kontrola nadmiernej prędkości;


Blitzmann posiada w swojej ofercie turbiny o mocach 10 W, 200 W, 300 W, 500 W, 1 kW, 3 kW, 5 kW i 10 kW. Proponowane turbiny mogą pracować w systemie sieciowym, jak rownież w niezależnym od sieci systemem. Turbiny o pionowej osi obrotu są wykorzystywane w domach jednorodzinnych, hotelach, firmach, przemyśle, stacjach paliw, systemach oświetlenia, telekomunikacji, spółdzielniach mieszkaniowych. Są też dostosowane do współpracy w systemie hybrydowym z ogniwami fotowoltaicznymi. 

Dodatkowo Blitzmann wprowadził na rynek najnowocześniejszy produkt do pracy w układach do podgrzewania wody. System ten jest wyposażony w specjalny sterownik wraz z zaprojektowaną grzałką, która podłączona jest do zbiornika wodnego. Dzięki temu systemowi można oszczędzać na ogrzewaniu ciepłej wody. System sprawdza się idealnie zarówno w domkach jednorodzinnych, domkach letniskowych, stacjach benzynowych do ogrzewania wody przeznaczonej do mycia samochodów, hotelach. Dodatkowo wszystkie spółdzielnie mieszkaniowe posiadające niezależny system ogrzewania mogą rownież korzystać z bezpłatnej energii przeznaczonej do ogrzewania wody.
 

Zalety pionowych turbin wiatrowych

 

 

Do najważniejszych zalet pionowych turbin wiatrowych marki Blitzmann można zaliczyć:

Bezpieczeństwo

Blitzmann kładzie przede wszystkim nacisk na bezpieczeństwo bierne - bezpieczeństwo konstrukcji oraz bezpieczeństwo czynne odnoszące się do zabezpieczenia turbiny przed nadmiernym wiatrem. Dodatkowo firma Blitzmann posiada odpowiednie zabezpieczenia przed możliwością powstania zwarcia oraz nadmiernym obciążeniem elektrycznym turbiny. Jako jedyni posiadamy specjalny system piorunochronów zamontowany w turbinę, chroniący turbinę przed zniszczeniem w razie powstania wylądowań podczas burzy. 

Niewielki hałas

Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii oraz odpowiednich materiałów uszczelniających turbiny marki Blitzmann osiągają hałas na poziomie < 35 dB, przy wietrze nie przekraczającym 13 m/s. Dzięki temu mogą być stosowane w budynkach użyteczności publicznej, np. Szpitalach, hotelach. 

Birds Friendly

Produkty przyjazne ptakom (Birds Friendly Products). Wszystkie turbiny o pionowej osi obrotu marki Blitzmann posiadają system odstraszający ptaki. 

Łatwiejsza obsługa

Pionowe turbiny wiatrowe są zlokalizowanie bliżej ziemi, dlatego dostęp do nich jest znacznie łatwiejszy. Przez co jakiekolwiek prace serwisowe wymagają znacznie mniej nakładów finansowych. 

Wysoka wydajność

Turbiny wiatrowe marki Blitzmann osiągają wydajność na poziomie 30-35 procent, co w porównaniu zarówno poziomymi turbinami wiatrowymi oraz ogniwami fotowoltaicznymi jest najwyższym rezultatem. Dzięki temu okres zwrotu z inwestycji jest znacznie krótszy w porównaniu z innymi konkurencyjnymi rozwiązaniami. 

Szerokie zastosowanie

Możliwość stosowania pionowych turbin wiatrowych w ośrodkach miejskich. Dzięki znacznie większej wydajności turbiny, niskiemu hałasowi oraz możliwości zastosowaniu niższego masztu, albo nawet pracy w systemie bez masztu, turbiny mogą być stosowane we wszystkich ośrodkach miejskich nie zakłócając pracy infrastruktury miejskiej. 

 

 

Niewielka stopa fundamentowa

Turbiny marki Blitzmann wymagają niewielkiej stopy fundamentowej w stosunku do innych konkurencyjnych rozwiązań. Każdy klient otrzymuje od firmy Blitzmann projekt fundamentu wykonany przez architekta. Dzięki temu będziecie Państwo mieli pewność, że wykonany montaż został zrealizowany zgodnie z regułami. 

Pewność ceny

Firma Blitzmann stawia przede wszystkim na zaufanie klientów. Blitzmann przejmuje projekt od samego początku, czyli sprawdzenia instalacji warunków zagospodarowania, etc. aż do realizacji projektu. Niezależnie od ilości przyjazdów do Państwa, skomplikowania zastanej instalacji elektrycznej, trudności z możliwością instalacji turbiny mamy jedną gwarantowaną i obowiązującą cenę. Cena zawiera wszystkie niezbędne komponenty w postaci: generatora, systemu aerodynamiki, systemu przeciwdziałającemu nadmiernemu hałasowi, najnowszej generacji sterownikowi, akumulatorów, inwerterowi, systemowi przeciwdziałającemu powstawaniu zwarciu, systemowi przeciwdziałającemu nadmiernemu obciążeniu, systemowi przeciwdziałającemu zniszczeniu turbiny przez pioruny, systemowi przeciwdziałającemu nadmiernej wilgotności, projektu architektonicznego, montażu. W cenie zawarty jest jednorazowy serwis przeprowadzany raz w roku, po roku od odbioru. 

Gwarancja

Zapewniamy 3 letnia bezwarunkową gwarancję działania systemu. Z systemu wyłączone są akumulatory. Akumulatory są objęte standardowa gwarancją. 

Refundacja

Specjalny system refundacji kosztów zakupu turbiny. Dzięki wdrożonym programom dofinansowania każdy zakup turbiny marki Blitzmann będzie skutkował 20 procentową dotacją liczoną od wartości netto turbiny. Refundacja kosztów odbywa się po dwóch miesiącach od podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego. 

Dofinansowanie

Specjalny system finansowania wdrożony przez firmę Blitzmann oraz Bank Ochrony Środowiska. W tym wypadku realna stopa oprocentowania wynosi WIBOR-0.5%.

 

 

Nasza oferta

 

 

VAWT-200W

VAWT-300W

​VAWT-500W

VAWT-1kW

VAWT-3kW

VAWT-5kW

VAWT-10kW